2.El Araba

2.El Araba

Geçmiş yıllara oranla 2.el araba alım ve satış işlemleri internet başta olmak üzere oldukça artmıştır. Özellik ile ilgili federasyon başkanının 2011 yılı için yapmış olduğu açıklama buna bir örnektir.2011 yılında galeri, otomobil yetkili satıcısı ve otomobil sahiplerinin satışları ile birlikte toplam 3 milyon 700 bini bulmuştur. Bu sonuçlar ile Türkiye’de 2.el arabaların ne denli tercih edildiği görülmektedir. Bunun birçok sonucu olmasıyla birlikte en önemli etmen nedeni tabi ki fiyatları olmuştur.

2.El Araba Alım-Satım Yaparken

Alıcı kişinin istediği model ve markanın arabalarını kullanımı az olmasına rağmen aradaki büyük fiyat farklılıklarıyla 2.el arabalarını tercih ederek isteğine karlılık sağlayarak ulaşabilmektedir. 2.El arabaların birbirinden farklı uğraştırmayan ve yormayan hazır işlemleri sayesinde kısa sürede yeni alıcılara kavuşmaktadır. Ayrıca vergidir, muayenedir gibi işlemler satıcı tarafından güncellenmiş ise 2.el arabaların keyfine denilecek yoktur. Çünkü bu sayede alıcı kişi oldukça kısa sürede 2.el arabasının keyfini zahmetsizce sürmeye başlayacaktır.

Sıfır arabayı anında temin edip bir ay sonra bile elden çıkartmaya çalışsanız mutlaka zararda olursunuz. Çünkü o araç sıfır özelliğini yitirmiş ve ancak 2.elden satışa sunulabilmektedir. 2.el arabalar acil durumda araç gereksinimini de oldukça karlı şekilde temin ettirmektedir. Acil ihtiyaç için üç aylık araba kiralasanız gün bazlı fiyat olacak şekilde, 2.el araba almak çok daha karlıdır bu işleme göre. Oysa işinizi görecek bir 2.el arabalarınısatış sonrası zararınızı asgari düzeye indirmiş olur ve de işinizi çok rahatlıkla görmüş olacaktır.

2.el arabaların alım ve satımları artık sürekli şekilde bir kanuna dayatılmış ve her şey usule uygun şekilde işlemler yapılmaktadır. Sadece önemli olan durum alıcı ile satıcının buluştuğu platformdur. Ortak noktalarda buluşturan 2.el araba satan veya alımını yapan kişiler ülkemizde en çok kullanılan yöntemlerin seçimi ve de kullanan kişilerin memnun kaldığı bir galeri, yetkili satış yeri veya yetkili internet sayfaları tercih edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.