Satılık Araba Sahibinden

sahibinden satılık araba

 Satılık araba sahibinden alıyorsanız öncelikle araç sahibini en az araç kadar tanımanız gerekiyor zira araç sahibinin araca verdiği değeri anlarsanız aracın ne kadar düzgün kullanılmış bir araç olduğunu öğrenebilirsiniz. Genel olarak baktığımızda ikinci el araçlarda dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi aracın yapmış olduğu kilometredir. Bir aracın ne kadar kullanıldığı onun ileride ne kadar kullanılacağını gösterir. Az kullanılan araçlar ileride uzun süre problemsiz kullanılırken çok kullanılan araçlar ileride problem çıkartabilir zira araçlar kilometreleri ilerledikçe parçaları eskir ve sürekli eskiyen parçlar yüzünden problemler oluşmaya başlar.

Satılık Araba Sahibinden Alınırken

Satılık araba sahibinden alınırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise aracın iç ve dış temizliğidir araçlar ticari araç olarak kullanılmamış iseler aracın iç ve dış temizliği estetik bakımdan fazla yıpranmamıştır ancak araçlar çok fazla ve hunharca kullanılmış iseler satılık araba sahibinden alınmamalıdır. Sonuçta siz de arabayı aldığınızda aracın görüntüsüne göre karar verip alıyorsunuz yarın bir gün aracı satmaya kalktığınız da aracı satmanız görüntüsü yüzünden zorlaşabilir bu yüzden satılık araba sahibinden alınırken dikkat edilmelidir.

Satılık Araba sahibinden alınırken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir diğeri ise aracı aldığınız kişidir aracı aldığınız kişi eğer size araç hakkında detaylı bir bilgi veremiyorsa siz o bilgileri ondan zorla almanız gerek yani bunu demem size adamın boğazına çöküp cevap istemeyin tabi ki ama satılık araba sahibinden alırsanız satıcıya tuzak sorular sorarak merak ettiğiniz yanıtları almanız mümkün ayrıca satıcının yalan söyleyip söylemediğini bu şekilde tuzak soru sorup anlayabilirsiniz. Araçlardan iyi anlayan birisi değil iseniz mutlaka yanınızda bilen birilerini götürmeniz size faydalı olacaktır, sonuçta araba alıyorsunuz ve cebinizden para harcıyorsunuz daha sonra üzülmemek için en başta dikkatli olun.

1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.